המדריך לאבא בהריון

מצד אחד נהוג לראות את האישה כזו שמתמודדת עם ההיריון, בין אם מדובר על היריון ראשון ובין אם לא, שכן היא זו שצריכה לשאת אותו פיזית. מצד שני, בשפת היום יום ניתן לשמוע היום יותר אנשים שאומרים "אנחנו בהריון" ובהחלט אפשר להבין מדוע זה גם מקומם וגם מרגש. במידה ונכנסת להריון ואת תוהה איך בן הזוג שלך יגיב לעניין ואיך הוא יתמוך בך, הגעת למקום הנכון כי לפנייך מדריך שתוכלי להעביר גם לבן זוגך בעת הצורך.

תמיכה לכל אורך הדרך

האתגרים שאיתם אישה עלולה להתמודד בהיריון הם רבים:

  • הגוף משתנה פיזית
  • שינויים הורמונליים
  • הצפה רגשית
  • בדיקות
  • הניסיון להבין מה באמת נחוץ לקנות לפני הלידה
  • הדאגות, החששות והציפייה משפיעים גם הם על העניין

אחד מהדברים החשובים ביותר שבן/בת הזוג צריכים להראות לאמא לעתיד לכל אורך ההיריון, זו תמיכה. אומנם זה נכון שלכל אישה יש צרכים ודרישות אחרות בהיריון, אך בסופו של דבר כולן זקוקות לאותו הדבר: לתמיכת האדם שבו הן בחרו להיות אב/אם ילדיהן. התמיכה רחבה יותר, מאשר ההתעסקות בשאלה מה לקנות להריונית בסופר או לרוץ באמצע הלילה לרכוש מלפפונים חמוצים, כי למען האמת כדאי שהתמיכה תהיה גם רגשית ומנטלית.

כשהיא בוכה באופן פתאומי - לתת לה חיבוק ולשמוע אותה מבלי לנסות למצוא פתרונות, פשוט להקשיב ולהכיל.

כשהיא מנסה להיכנס לשמלה מלפני ההיריון וככל הנראה שלא תצליח, התמיכה תבוא לידי ביטוי ע"י יציאה לקניות , למשל. 

לדאוג לה לטיפולים כמו עיסוי בכפות הרגליים (אפשר גם באופן עצמאי בבית לעשות נעימי בגב, בידיים ובצוואר), אפילו לשבת יחד ולהרגיש את תנועות העובר, להקשיב לה איך עבר עליה הלילה, כמה פעמים היא קמה בלילה לשירותים והאם יש משהו שאפשר לעזור לה בו.

 

הכנת האב ללידה

הדבר הנוסף שכדאי להשקיע בו זו הכנה אישית של האב ללידה ולרגע שאחרי. לא כל אחד נולד עם נטייה טבעית לאבהות ויש הרבה דברים שאפשר ללמוד על הנושא הזה, כמובן שגם בנות הזוג לא בהכרח נולדו עם היכולת והאינטואיציה האימהית, כאן נתמקד במין השני :) בבני הזוג, מאחר וכידוע לנו חוברת התפעול שלנו שונה .

ידע הינו חשוב ומהותי. ההכנה הטובה ביותר שאפשר לעשות לפני הלידה, הינה הכנה אשר מותאמת באופן אישי לצרכים שלכם.

למשל אם יש בעלי חיים בבית- איך להיערך נכון לפני הלידה.

להכין רשימה מסודרת של הפעולות שעליו לעשות מרגע שמתחילים צירים ועד היציאה מהבית (להדליק דוד, לעבור על רשימת הציוד לתיקי הלידה לוודא כי יש הכל, לחמם אוכל, להכין חליטות, להוציא את הכלב, לתזמן צירים, להטעין את הטלפונים ועוד...) . רשימה נוספת של פעולות שיש לעשות מרגע היציאה מהבית (תיק קטן עם ת.ז, ארנק עם כסף קטן, בקבוק מים, מעקב היריון, הנחיות - לאן להגיע וכד') .

לעבור איתו על הזכויות שלכם, על הרצונות שלכם ללידה ולטיפול הראשוני בתינוק.

נקודות חשובות למהלך הלידה עצמה, אפשר להכין מסמך כזה יחד עם הדולה שלכם או מדריכת ההכנה ללידה. 

 

תזכרו שלידה הינה תהליך טבעי, פעם לא הייתה הכנה מיוחדת ללידה - אולי לא היה צריך ואולי גם היום לא צריך להתכונן, אולי לא כולם צריכים. אך למי שכן דעו שיש לכם אופציה כזו.

 

מוזמנים ליצור קשר לפרטים נוספים על ההכנה ללידה שאני עושה .

שלכם,

באהבה קרן אור :)