איזון הורמונאלי דרך תנועה

איזון הורמונאלי דרך תנועה זה מסוג אותם הדברים שאומנם אנחנו לא חושבות עליהן לפני ההיריון, אך האמת היא שזה חשוב. לא מעט נשים בישראל לא יודעות דבר וחצי דבר על ההיריון ועל הלידה הצפויה בסופו, ובפועל הן מפקידות את עצמן בידיהם של הרופאים המומחים.

חשוב להבין: אומנם הרפואה המערבית בשיאה ואומנם יש על מי לסמוך, אך מי אמר שאיזון הורמונאלי צריך תמיד לעשות בעזרת תרופות וכדורים? האיזון ההורמונאלי חשוב לא רק לאם אלא גם לעובר ובעתיד לרך הנולד, ולכן חשוב להיות עם יד על הדופק, לבדוק את המצב ולהחליט מה אנו עושות כדי להיות מאוזנת מבחינה הורמונאלית.

מה הקשר לתנועה?

שמי קרן אור ואני דולה שעוסקת בכל מה שקשור ללידה, החל מההכנה אליה ועד היום שאחריה. אני מציעה לפנות אלי ולהגיע לסדנאות שונות העוסקות בלידה ובהכנה לקראת הרגעים המרגשים האלה, כי אני מאמינה, מתוך הניסיון העשיר שלי, שאם תהייה כמה שיותר מוכנה ומאוזנת מבחינה הורמונאלית הלידה תהיה קלה וחלקה יותר. יש קשר מהותי לתנועה, שכן נשים בהיריון לא תמיד מקפידות לזוז מספיק, דבר שמשפיע לעיתים על האיזון הכללי.

החוויה עם נשים אחרות

עוד סיבה טובה שבגללה כדאי לקחת חלק בסדנאות הכנה לקראת לידה ובכל מה שקשור לאיזון הורמונאלי בדרכים טבעיות, זו העובדה שאפשר לחלוק את החוויה הזאת עם נשים אחרות שנמצאות באותו שלב. בדרך כלל זו חברות שנוצרת במסגרת הסדנה ואח"כ ממשיכה גם לגידול הילדים, שכן אין דבר חזק יותר משתי נשים שיוצרות בתוכן ברגעים אלו ממש חיים.